0533 972 9749

Sosyal Medyada Biz}

ŞEHİRLER ARASI NAKLİYAT
Çözüm, Kayseri evden eve nakliyat firması ile şehirler arası evden eve nakliyat faaliyetlerin de %15 oranında Dev indirim Kampanyamızdan yararlanabilirsiniz. Şehirler Arası evden eve nakliyat faaliyetlerimiz sigortalı ve sözleşmeli bir şekil de gerçekleşmektedir. Kayseri evden eve nakliyat sektörünün profesyonel şirketi artık Türkiye geneli hizmetlerde sizlerin yanında yer alacaktır. Sigortalı, Sözleşmeli, Profesyonel ve İNDİRİMLİ evden eve nakliyat hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız TIKLA ARA! Butonunu kullanabilirsiniz.
ALO İNDİRİMLİ NAKLİYAT - TIKLA ARA!

Korsan Yapılanmalara Dikkat

Korsan yapılanmalara dikkat

Günümüzde binlerce insan korsan yapılanma mağdurudur. Korsan yapılanma; kanunen yetkileri olmadıkları halde vatandaştan  fatura bedellerini tahsil eden ve bunun karşılığında kişilerden haksız bedeller almaktır.

Sayıları 1000 i aşan bu kurumların, hergün binlerce kişiden bu yolla para kazandıkları ortadadır. İşin ilginç yanı sayıları her geçen gün artan korsa yapılanmalara, kişilerin itimat edip, sonuçlarını düşünmeden faturalarını yatırmasıdır.

Korsan yapılanmalar vatandaşı mağdur ediyor.

Kamuoyu Korsan yapılanmalara dikkatçeken haberler yayınlasa da, birçok insan bunu dikkate almıyor. Sonuçta mağduriyet de kaçınılmaz oluyor. Fatura bedellerini, yetkili olmayan yerlere yatıran vatandaşlar en az 2 TL işlem ücreti ödemek zorunda kalıyor. Her kişiden haksız alınan bu para dışında, ödenen fatura için verilen makbuz yasal kabul edilmiyor. Bu nedenle faturayla alakalı şirketlere kimi zaman ödeme yansıtılamıyor,maalesef makbuz da geçersiz olduğu için kişi ilk ödemeyi ispat edemiyor ve  aynı fatura ikinci kez ödemek zorunda kalınıyor. Böylece kişi, hem işlem ücreti ad altında para ödüyor  hem de geçersiz olan ve ikinci kez ödemek zorunda kalınan fatura başına kalıyor. Bunun dışında fatura yansıtılmadığı için, ödenmemiş gözüküyor ve elektrik, su, telefon ya da internet kapatılıyor. Vatandaş, çektiği sıkıntının yanında bir de yeniden açtırmak için ekstra bir ücret daha ödemek zorunda kalabiliyor.

Bunun dışında, genelde faturalar kredi kartları ile ödendiği için, korsan kurumlar kişilerin kredi kartı bilgilerini rahatlıkla ele geçirebiliyor. Kötü amaçlı kişiler kredi kartından para çekebiliyor. Kimi zaman geç haberi olan kişi, hem başkasının kullandığı kartı ödemek zorunda kalıyor hem de kartını kapatmak zorunda kalıyor Sonuçta yine vatandaş mağdur oluyor.

Bu nedenle, bu tarz yerlere itibar etmemek ve herkesin çevresindeki kişileri de Korsan yapılanmalara dikkat etmeleri konusunda uyarlamaları gerekiyor.

Korsan yapılanma noktaları nasıl anlaşılır?

Vatandaşların mağduriyetini ve haksız kazancı en aza indirmek için BDDK(Bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu) lisanslama uygulaması başlatmıştır. Kurumun korsan mı yoksa yetkili mi olduğu elindeki lisans sorgulanarak anlaşılabilir. Ayrıca faturalarda, anlaşmalı ödeme merkezleri belirtilmektedir. Bu yerlerin haricindeki kurumlarda, bilerek ya da bilmeyerek mağdur olmamak için bir nebze daha Korsan yapılanmalara dikkatetmek şarttır.

09 Haziran 2019
178 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - HAKKIMIZDA NE DEDİLER ?

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ ?