tr

Sigortalı Ev Taşıma Faaliyetleri

1.696

Sigortalı Taşımacılık Faaliyeti

Evini evden eve taşıtacak kişiler için sigortalı taşıma oldukça önemli bir yer kaplamaktadır.Sigortalı taşıma üzerine bir çok yanlış yönlendirme olsa da; sigortalı taşıma, sadece şehirler arası eşya nakli sırasında trafik raporuyla sabit olan kaza sonrasında devreye girmektedir.

Sigortalı taşımada sigorta şirketi, eşyalarınızın taşınmasının başlangıcından bitişine dek bir expertiz tayin edecektir. Sigorta şirketleri, 2.el eşyaya da sigorta yapmıyorlar. Şehir içi ya da şehir dışı olsun araç kaza yapmadığı ve raporla bu kaza sabitleşmediği sürece sigorta geçerli olmayacaktır. Bunun yanı sıra siz bireysel olarak özel sigorta yaptırabilirsiniz.

Çözüm nakliyat

Sigortalı eşya taşımada bilinmesi gerekenler

Müşteriler taşınma sırasında bir çok sorun ve aksilikle karşılabilirler. Eşyalarını güvendikleri nakliye firmasına sorunsuz bir şekilde taşıtmak isterler. Firmalar ise imajlarını korumak ve sorun yaşamamak için ‘sigortalı taşıma’ yolunu seçerler. Taşınan eşyanın zarar görmesi, kaybolması gibi durumlarda sorunun kimden kaynaklandığının da tespiti yapılmalıdır. Sigortalı taşıma kapsamı firmadan firmaya göre değişmektedir.
Üç farklı tazminat şeklinden bahsedilmektedir. Geniş,Dar, Tam Zayi.. Geniş Teminat; taşımanın başladığı noktadan varış noktasına kadar firma ve personelin sebep olduğu zararları karşılar. Buna eşyadaki çizikler dahil değildir. Dar teminat; taşınan mala ve taşıyıcı araca taşıma sırasında meydana gelen zararı kapsar. Malın çalınması buna dahil değildir.Tam zayi ise; taşınan mal ile taşıyıcı aracın tamamen zayi olması durumudur.
Müşteri açısından en uygun olan geniş teminattır. Firmanızla yapacağınız sözleşmeyi dikkatle incelemeli, firmalar da imajlarının zedelenmemesi için mutlaka expertiz göndermeli ve kontrolü sağlamalıdır.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?